Дата и час: Пет Окт 31, 2014 6:56 am

Добре дошъл в Опел Клуб Бургас Гост! Регистрация  или  Влез

Информация: Opel Club Burgas Bulgaria forum vectra calibra astra omega insignia senator

Въпросче за Вектра Б 115к.с

Основен форум за дискусия

Модератори: boxer, Burgazliq™

Въпросче за Вектра Б 115к.с

Мнениеот pvn » Чет Юни 26, 2008 4:05 pm

Здравейте
От много време съм се решил да си купя Вектра Б и днес ходих да гледам една.Вектрата е 99 година с газов инжекцион,много запазена на 160 000 км

Качих се в нея и реших да направя едно кръгче.Какво забелязах и какво ми направи много лошо впечетление:
Трудно влиза първа предавка или поне аз не съм свикнал.Много лесно се бърка с 3-та. Съединителя леко притреперва в най-горно положение.
На един по прав учатък реших да я изпробвам и там дойде и най-голямото разочарование.Стигна до 4000-4200 оборота и замря..просто затъна.Никакво ускорение никаква мощност,просто си иска следваща предавка.Просто останах гръмнат.Карал съм Калибра и разликата е огромна.Вярно че калибрата е 1372кг,а Вектрата близо 1800 но разликата беше страхотна. Всичко това ме наведе на мисълта,че може би има някакъв проблем с двигателя.На таблото не светеше лампата за авариен режим,всичко си беше нормално.Моля ако има хора с Вектра Б 1.8 16V 115 к.с. нека да изкажат мнение и да ми кажат това нормално ли е.
Благодаря ви!

pvn

Re: Въпросче за Вектра Б 115к.с

Мнениеот milar » Чет Юни 26, 2008 4:18 pm

pvn написа:Здравейте
От много време съм се решил да си купя Вектра Б и днес ходих да гледам една.Вектрата е 99 година с газов инжекцион,много запазена на 160 000 км

Качих се в нея и реших да направя едно кръгче.Какво забелязах и какво ми направи много лошо впечетление:
Трудно влиза първа предавка или поне аз не съм свикнал.Много лесно се бърка с 3-та. Съединителя леко притреперва в най-горно положение.
На един по прав учатък реших да я изпробвам и там дойде и най-голямото разочарование.Стигна до 4000-4200 оборота и замря..просто затъна.Никакво ускорение никаква мощност,просто си иска следваща предавка.Просто останах гръмнат.Карал съм Калибра и разликата е огромна.Вярно че калибрата е 1372кг,а Вектрата близо 1800 но разликата беше страхотна. Всичко това ме наведе на мисълта,че може би има някакъв проблем с двигателя.На таблото не светеше лампата за авариен режим,всичко си беше нормално.Моля ако има хора с Вектра Б 1.8 16V 115 к.с. нека да изкажат мнение и да ми кажат това нормално ли е.
Благодаря ви!

аз имам точно такава каквато си гледал'99 1.8 16
нищо от това което казваш не е нормално за този двигател!!! и аз карах преди това Калибра wot 2-те коли са адски различни във всяко едно отношение,просто трябва да се настроиш за друга кола beer
иначе и двете вървят почти еднакво!!!
а иначе за килограмите и на двата модела грешиш и то с много beer
Аватар
milar
Vip

Мнениеот pvn » Чет Юни 26, 2008 4:21 pm

В сервизната книжка на Вектрата видях че тежи 1735 или нещо подобно.
А виж какво пише тук за теглото на Калибрата

http://www.conceptcarz.com/vehicle/z711/Opel_Calibra.aspx

А относно ускорението? Как е при теб? Какво е положението с оборотите,има ли го този проблем?

П.С. Също така 160 000 км за този двигател и за тази година много ли са?

pvn

Мнениеот milar » Чет Юни 26, 2008 4:27 pm

pvn написа:В сервизната книжка на Вектрата видях че тежи 1735 или нещо подобно.
А виж какво пише тук за теглото на Калибрата

http://www.conceptcarz.com/vehicle/z711/Opel_Calibra.aspx

А относно ускорението? Как е при теб? Какво е положението с оборотите,има ли го този проблем?

1372.1 kg,НО не си чел внимателно xaxa ,Калибрата е Турбо 4х4 и нали се сещаш че има една известна разлика от 115-ката wot
относно ускорението на мойта мога да кажа,че е доста пъргава и досега да чукна на дърво не съм имал подобен проблем с оборотите,до 6.500 оборота съм я карал максимално!!!
търси си друга вектра beer
Аватар
milar
Vip

Мнениеот lorda » Чет Юни 26, 2008 7:16 pm

Ако си карал на бензин, и не е вдигнала повече от 4000 оборота е напълно възможно да има изкихал датчик на разпределителния вал, аз го имах този проблем и точно това прави върви си но не и повече от 4000 оборота, датчика е 60лв. преди да вземеш която и да било иди да я закачат на тестер да видиш какви стари грешки ще излязат и какво и е в момента състоянието не разчитай на собствен усет за мотора, защото за проблема с датчика е много интересно че лампата на инжекциона светва и после си угасва но минава мотора в авариен режим и до 4000 об. Ако ти харесва колата при все че и с ГИ направи и една диагностика и ще си покаже. Успех
Аватар
lorda
Vip

Re: Въпросче за Вектра Б 115к.с

Мнениеот GIGA » Пет Юни 27, 2008 6:33 pm

pvn написа:Здравейте

Благодаря ви!

колега аз имам същата и като години като двигател.
няма нищо общо с това което ти описваш предавките си влизат много точно и стегнато двигателя е ракета след 2000об. за километрите забрави те са мин.Х2 най вероятно щом е с газово е някой издухан италиански екземпляр най добре бягай от тази и търси друга в по добро състояние защото ако се окаже нещо кото ремонт на двигател
1.на много малко места могат да го направят качествено.
2.цифрите за труд рез части са убииствени(поне за нашата деиствителност)
знам го от личен опит съвсем наскоро.
въпреки всичко успех в избора.

GIGA
Потребител

Мнениеот donstef » Пет Ное 21, 2008 12:02 am

смени датчика на разпределителния вал и ще се оправят оборотите струва 50-90лв зависи от производителя и от къде

donstef

Мнениеот SNaRL » Пет Ное 21, 2008 11:38 am

забрави щом е с газово да е на 160к сигорно е издухана от каране.тва е като един миндил на автокъщите исакше да ме убеди че астрата му на метан дет я продава е на 123к км хахха
beer beer beer beer
Аватар
SNaRL
Активен

Мнениеот Nacho » Съб Ное 22, 2008 7:44 pm

Моята Вектра 1.816V е 97г и аз също мога да кажа че не сам имал такива проблеми но ми направи впечатление че возиятя отзад е по твърда при все че не ми е спортно окачването. Само при мен ли е така и ли по принцип си возят твърдо вектрите Б?

Nacho

Мнениеот Mitaka-79 » Чет Яну 15, 2009 12:45 am

моята е точно с такъв морор и няма нито един от тези проблеми,е вярно чее малко бутана,но съвета ми е търси си друга кола.
Аватар
Mitaka-79

Мнениеот Barcelona » Сря Мар 18, 2009 12:29 pm

Здравейте на всички и много суперлативи от мен за този форум. Извинявам се на колегата че ползвам неговата тема но неможах да намеря друга подобна все още съм нов.Та въпроса мие...
Мисля да взимам Вектра Б комби 2000г. 2.0 16v. искам да се допитам за вашитемнения за този автомобил...+/- и така натаък. Благодаря предварително !! thankyou
Аватар
Barcelona

Мнениеот boxer » Чет Мар 19, 2009 2:59 pm

Колега ще те помоля да си намалиш наполовина аватара,че много гадно "разтяга" полето.
ТУКА Е ТАКА!
Народна мъдрост:"Пред Бога всички са равни,пред Опел всички са бавни!"
Една Магия неподвластна на времето
Изображение
Аватар
boxer
Vip

Aвтомобил: Вектра А (20XE)
My status

Мнениеот Jorte » Чет Мар 19, 2009 11:10 pm

Barcelona написа:Здравейте на всички и много суперлативи от мен за този форум. Извинявам се на колегата че ползвам неговата тема но неможах да намеря друга подобна все още съм нов.Та въпроса мие...
Мисля да взимам Вектра Б комби 2000г. 2.0 16v. искам да се допитам за вашитемнения за този автомобил...+/- и така натаък. Благодаря предварително !! thankyou

аз лично бих си потърсил 1.8-125 к.с. двигателя,по възможност Sport edition
този двигател на мене лично повече ми допада-лично мое мнение cool
иначе и 2.0 16v си е прекрасен двигател с хубави възможности beer
Аватар
Jorte
Активен

• Подобни теми
    Отговори
    Преглеждания
     Последно мнение

Назад към Основен Форум